loader image
TRABZON Çaykara

Mutlaka Görmelisiniz

Uzungöl, doğayı seven herkesin keyifli zaman geçirebileceği bir tatil beldesidir. Günübirlik gelenler piknik yapabilir, göl çevresinde ve orman içerisinde doğayla içiçe geziler yapabilirler. Ayrıca çevre restoranlarda Uzungöl’ün sunduğu lezzetleri tadabilirler. Spor meraklısı ziyaretçiler, festival kapsamında yapılan yamaç paraşütü etkinliklerine katılabilirler.

Konaklayacak ziyaretçiler ise yakın çevrelere geziler yapabilirler. Uzungöl’ün 10 km güneyinde 3000 metre yükseklikteki Holdizon Dağları’nda ve Balıklıgöl çevresinde doğa yürüyüşleri yapılmaktadır. Gezi boyunca bölgenin botanik zenginliği ve yaban hayat çeşitliliği en iyi şekilde gözlemlenebilir. Dileyenler botanik ve kuş gözlem turlarına katılabilirler. Ayrıca Demirkapı, Yaylaönü, Sultan Murat gibi yakın yaylalara da geziler düzenleyebilirsiniz.

Fotoğrafçılık da Uzungöl’de keyifle yapılacak aktivitelerden birisidir. Fotoğraf çekmeye başlamak için Uzungöl’e gelmeyi beklemeye gerek yok. Yol boyunca ziyaretçilere eşlik eden kesintisiz yemyeşil orman manzarası, dağların arasından akan irili ufaklı şelaleler ve kimi zaman azgın kimi zaman sakin akan dereler, fotoğraf çekmek isteyenler için mükemmel kareler oluşturur. Özellikle özel aracıyla yolculuk yapanlar fotoğraf çekmek için sık sık mola verebilirler.