loader image

Flora Uzungöl

BİLGİ VE REZERVASYON: 0462 657 66 66
TRABZON Çaykara

AR EN TR

Sauna

Yoğun tempoda geçirdiğiniz günlerin ardından bütün yorgunluğunuzu saunamızda atmaya ne dersiniz. Daha sağlıklı ve zinde bir vücut için sizleri bekliyoruz.

Dilerseniz Türk Hamamı’nın buğulu atmosferine kendinizi bırakabilirsiniz.. Isı ve buharla toksinlerden arınırken, kan dolaşımınız düzenlenmesiyle de stresten kurtulacaksınız. Göbek taşında, masörlerin kese masajlarıyla kendinizi yeni doğmuş gibi hissedeceksiniz..

Sauna Nedir ?
Aslında birçoğumuz saunayı biliyoruzdur. Kimimiz tiryakisidir, kimimiz ise sadece televizyonda gördüğü kadar, başkalarının anlattığı kadar biliriz saunayı. Ama biz yine de kısaca bir tanımını yapalım; genellikle 40-90 C derece sıcaklığa sahip, insanların oturabilecekleri ve hatta yatabilecekleri kadar büyüklükte olan ahşaptan yapılmış, sıcak hava banyosu yapılabilecek odanın adıdır sauna.

Saunanın Faydaları
Saunanın temel fayda prensibi vücuttaki yoğun sıcaklık artış ve azalışlarına dayanır. Sauna herkese farklı farklı yararlar sağlar. Ancak herkesin hemfikir olduğu konu, sauna sürekli kullanıldığında beden ve ruh sağlığı için iyileştirici etkilerinin olmasıdır.

Saunanın Yapımı
Sauna yapımında en önemli madde, saunanın yapıldığı ağacın cinsi ve kalitesidir. Sauna içinin aşırı sıcak olmasından dolayı, kullanılacak olan ahşabın da yüksek sıcaklığa ve sıcaklık farklarına karışı dayanaklı olan köknar ya da muadili ağaçlar kullanılır.

Saunanın Zararları
Saunanın sağlıklı bir bireye verebileceği çok ciddi rahatsızlıklara sebep olabileceği bir yoktur görünürde. Ancak her şeyin fazlası olduğu gibi, saunanın da aşırısının bazı zararları vardır.