loader image

Flora Uzungöl

BİLGİ VE REZERVASYON: 0462 657 66 66
Trabzon
+11...+13° C

AR EN TR

Mutlaka Görmelisiniz

Flora Ordu

Dikkat Çeken Yerler

Uzungöl, doğayı seven herkesin keyifli zaman geçirebileceği bir merkez. Günübirlik gelenler piknik yapabilirler; göl çevresinde ve orman içerisinde, doğayla başbaşa kısa yürüyüşler yapabilir. Ayrıca çevre restoranlarda Uzungöl’ün sunduğu lezzetleri tadabilirler. Spor meraklısı ziyaretçiler için festival kapsamında yapılan yamaç paraşütü etkinliklerine katılabilirler. Kış aylarında ise daha yukarılarda bulunan dağlarda helikopter ulaşımı ile kayak imkanı bulunmaktadır.

Konaklayacak ziyaretçiler yakın çevrelere geziler de yapabilirler. Uzungöl’ün 10 km güneyinde 3000 metre yükseklikteki Holdizon Dağları’nda ve Balıklıgöl çevresinde doğa yürüyüşleri yapılmaktadır. Gezi boyunca bölgenin botanik zenginliği ve yaban hayat çeşitliliği en iyi şekilde gözlemlenebilir. Dileyenler botanik ve kuş gözlem turlarına katılabilirler. Demirkapı, Yaylaönü gibi yakın yaylalara da geziler düzenlenir.

Fotoğrafçılık da Uzungöl’de keyifle yapılacak aktivitelerden birisidir. Fotoğraf çekmeye başlamak için Uzungöl’e gelmeyi beklemeye gerek yok, yol boyunca ziyaretçilere eşlik eden kesintisiz yemyeşil orman manzarası, dağların arasından akan irili ufaklı şelaleler ve kimi zaman azgın kimi zaman sakin akan dereler, fotoğraf çekmek isteyenler için mükemmel kareler oluşturur. Özellikle özel aracıyla yolculuk yapanlar fotoğraf çekmek için sık sık mola verebilirler.

Uzungöl, kış turizminde de Doğu Karadeniz için önemli bir merkez olma yolunda ilerlemekte. Yılın ortalama 5 ayı karla kaplı olan Uzungöl, kayak severlerin çoktan ilgisini çekmiş. 2005 yılında Kaçkar Dağları’nda yapılmaya başlanan Heliski (helikopterle yapılan kayak) Uzungöl’de de yapılmaya başlanmış ama henüz yaygın hâle gelmemiştir. Bölgenin kış turizmini geliştirmek için projeler  çalışmaya başlandı